Ambalaj Sanayicileri Derneği'ne "Mavi Yaka Çalışan İletişimi ve Yönetimi" Eğitimi

Yalın Akademi tarafından, Ambalaj Sanayicileri Derneği üye kuruluşlarının yöneticilerine yönelik "Mavi Yaka Çalışan İletişimi ve Yönetimi" eğitimi 25 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilmiştir.

Endüstri 4.0’ın tartışıldığı bu günlerde mavi yaka/ beyaz yaka ayırımının gündemde olması ilginç gelebilir. Ancak bu konunun çok yoğun olarak yaşandığı, hatta iş sonuçlarına etki eder hale geldiği kuruluşların varlığı da bilinen bir gerçek. Bu tür kuruluş içi rekabet ve iş birliği eksiklikleri, sürdürülebilirliği ciddi ölçüde risk altına almaktadır. Mavi yaka ile ilgili öne çıkan performans, kariyer, motivasyon, etkin iletişim ve çatışma yönetimi temelli konular aynen beyaz yakalı çalışanlar için olduğu gibi bir sistem ve yönetim/ liderlik konusudur. Pek çok durumda grup dinamiklerinin ve sonuca etkisinin farkında olmamak, güçlü etkileşim yaklaşımlarını devreye sokmamak, hatta bazen ayırımcılığı körükleyecek bazı uygulamaları geleneksel kurum kültürünün bir devamı olarak sürdürmek, mavi ve beyaz yakalı çalışanları “birbirine rakip” kesimler haline getirebiliyor.

Mavi Yaka Çalışan İletişimi ve Yönetimi Eğitimi ile yöneticiler ve mavi yaka ile yakın çalışan beyaz/ gri yakalı çalışanların iletişim kurma, takım olma, çatışma yönetme becerilerinin artırılması hedeflenmektedir. Eğitim aynı zamanda yöneticiler için mavi yaka ile iletişimin kuruluş içinde planlı bir şekilde yürütülmesi için mevcut uygulamaları ve iyileştirme olanaklarını gözden geçirmek ve değerlendirmek için bir ortam yaratmaktadır.

Bu eğitim son olarak 25 Mayıs 2017 tarihinde Yalın Akademi tarafıdan, Ambalaj Sanayicileri Derneği üyesi kuruluşların yöneticileri için derneğin Koşuyolu merkezinde gerçekleştirildi. Grupas Gelişim Kıdemli Danışmanı Dr. Metin Arslan’ın eğitimciliğini yaptığı bir günlük eğitime 25 yönetici ve çalışan katıldı.”YUKARI

2019 Yılına İzmir şubemizi açarak başladık