Grupas Gelişim & Quintiq Kariyer Fırsatları Sabancı Üniversitesinde Gerçekleşti

28 Şubat Çarşamba günü 13:00 – 15:00 saatleri arasında Grupas Gelişim Kurucu Ortakları Erol ÖZDEN ve Selami Güven ANTAL, Grupas Gelişim İcra Kurulu Üyesi & Grupas Quintiq Türkiye Başkanı Numan BAYRAK ve Quintiq Danışmanı Sevde BÜYÜKDOĞAN Sabancı Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Etkinlik, Erol ÖZDEN’in Grupas Gelişim tanıtım sunumu ile başladı.

Devamında Numan BAYRAK ve Sevde BÜYÜKDOĞAN Quintiq firmasının tanıtım sunumunu gerçekleştirdi. Sevde BÜYÜKDOĞAN, uluslararası ve çözüm odaklı çalışma ortamı sağlayan ve kişisel gelişim imkanları ile kariyerinde ilerlemek isteyen genç arkadaşlar için süreç hakkında bilgilendirme yaptı.

Sunumların ardından soru cevap kısmına geçildi ve arkadaşlarımızın merak ettiği tüm sorular cevaplandı.

Sorular:

İşe alım sürecinde adayın teknik bilgisi iyi, diğer özellikleri neler olmalı?

Atak, sorgulayan özellikle soru soran ve bulunduğu ortamlardan bir şeyler öğrenmiş olan kişileri tercih ediyoruz. Çalışanda heyecan, çoşku çok önemli. Sevdiği işi bulan insanlar, hangi işi yaparsa yapsın o işte kesinlikle başarılı oluyorlar.

İşe alım ve staj süreci nasıl ayrılıyor?

İşe alım ve staj ayrı ele alınıyor. İşe alınacak kişiyi stajyer olarak başlatmıyoruz. İşe alımda aşağıdaki süreçlerden geçiyorsunuz;

  • hr@grupas.com.tr -> Özgeçmişinizi gönderin
  • Grupas Gelişim -> 1. Mülakat
  • Combustion Test
  • Quintiq -> 2. Mülakat (Skype üzerinden)
  • Online Training -> Quintiq Academy
  • Demo Challenge -> 's-Hertogenbosch, Hollanda Quintiq Genel Merkezi

Stajda nasıl imkanlar sağlanıyor?

Stajda farklı sektörlerdeki fabrikalara giderek iyileştirme çalışmasında yardımcı oluyorlar. Derste gördükleri programlar yardımıyla analizler yapıyorlar.

Süreci tamamlayan adaylar Junior danışman olarak başlıyor. Senior danışmanlar ile sahada çalışarak uygulamalı öğrenme gerçekleşiyor.

Optimizasyon şirketi iki şekilde yürüyor. Quintiq yazılımı bir arada mı satılıyor yoksa SAP gibi ayrı paketler halinde mi satılıyor?

Quintiq, ERP programı değildir. SAP’den daha karmaşık yapılarla çalışıyor. Quintiq yazılımı, çizelgeleme boyutunda aşamalar arasında bağlantı kurup, KPI’lar ile bağlanıyor.

Sabancı Üniversitesi ve Tea Talks with CEO’s Kulübü’ne ev sahipliği yaptıkları için teşekkür ederiz. Kariyer fırsatları hakkında bilgi almak için; hr@grupas.com.trYUKARI

2018'de Grupas Gelişim