Nezahat EREN

Yalın Akademi Genel Müdür /General Manager

1973 yılında Van’da dünyaya gelmiş olan Nezahat Eren İSTEK Vakfı Belde Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun olmuştur. Doğuş Üniversitesi İnsan Kaynakları Sertifika Programını tamamlamış, Anadolu Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Lisans programına halen devam etmektedir.

1997 yılında Yapı Üretim Organizasyon’da Peyzaj Mimarı olarak başlamış olduğu iş hayatına Yapı Kredi Bankası, Medline, PDR Eğitim ve Danışmanlık’ta aldığı çeşitli görevlerden sonra son 10 yılına KalDer- Türkiye Kalite Derneği’nde İnsan Kaynakları ve Eğitim Yöneticisi olarak devam etmiştir.

KalDer’de İnsan Kaynakları ve Eğitim Yönetimine ilişkin stratejilerin belirlenmesi, bu konuların planlanması, gerçekleştirilmesi, değerlendirilmesi, iyileştirilmesi, eğitimlerin pazarlanması süreçlerinin içinde yer alan Eren ayrıca eğitmenlerin seçim ve değerlendirme sürecinden, müşteri ilişkilerinin yönetilmesinden, eğitim konularındaki iş birliklerin oluşturulması ve yönetilmesinden de sorumlu olmuştur. Üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleriyle yapılan iş birliklerinin oluşturulması, sertifika programların beklentiye yöre tasarlanması ve yönetilmesi görevlerini de üstlenen Eren Kalite Kongresi Çalıştayları’nın oluşturulması ve yönetilmesi görevlerinden de ayrıca sorumlu olmuştur.

15 Mart 2017 tarihinde KalDer’deki görevinden ayrılıp çalışma hayatına 1 Nisan 2017’den itibaren Grupas  Gelişim ailesinde  Yalın Akademi Genel Müdürü olarak devam etmektedir.

2007 yılında KalDer’de Türkiye Mükemmellik Ödülü Değerlendiriciliği yapmıştır.

Bugüne kadar Kalite, EFQM Mükemmellik Modeli, Stratejik Yönetim, Süreç Yönetimi, Liderlik-Yöneticilik, İnsan Kaynakları ve İletişim alanları başta olmak pek çok konudaki eğitim programlarına ve kongre/etkinlik/zirveye katılmıştır.

Etkili İletişim Yönetimi, Eğitimleri Canlandırmanın Yolları-Eğitim Oyunları ve İnsan Kaynakları üzerinde çalışmalarına devam eden Eren bu konularda eğitim de vermektedir.

2014 yılından itibaren BSI Türkiye’nin Tarafsızlık Komitesi üyesidir. KalDer’in Çalişma Hayatinda Yeni Trendler ve İş Sağlığı Güvenliği Uzmanlık Grupları’nda görev almış olan Eren’in Peryön-Personel Yönetim Derneği ve KalDer-Türkiye Kalite Derneği üyelikleri vardır.

Hayatın her alanında fark yaratma yolunun özgün tasarım, doğru iletişim yönetimi ve kalbe dokunmayla mümkün olacağına inanan Eren evli, Baturay ve Yasemin adında iki çocuk annesidirJ

YUKARI

2018'de Grupas Gelişim