Otomotiv sektörü için 5’i bir arada; (APQP-PPAP-FMEA-SPC-MSA) eğitimi

Otomotiv Sektörü için 5'i bir arada ; (APQP-PPAP-FMEA-SPC-MSA) eğitimi. Kıdemli danışmanımız Selçuk KARADOĞAN tarafından gerçekleştirilmiştir.

Özellikle otomotiv sektörü hedefli; Ürün ve Hizmet tasarımı, geliştirmesi ve yönetilmesi için iki yönlü katma değer oluşturmak üzere, ürün ve proses yönetimi odaklı entegre bir eğitim programı gerçekleştirilmiştir Temel kapsamda sırası ile SPS (İstatistiksel Proses Kontrol), FMEA (Hata Türleri ve Etkileri Analizi), MSA (Ölçüm Sistemleri Analizi), APQP (İleri Ürün Kalite Planlaması) ve PPAP (Üretim Parçası Onay Prosesi) konularının işlendiği programımız; 12 firmadan 21 değerli katılımcı ile gerçekleştirilmiştir.

Yeni ürün devreye alma, ürün ve üretim onayı, süreç yönetimi ilişkisi, müşteri özel istekleri, ürün dosyası oluşturma, kalite planlaması ve kontrol planları, proses geliştirme – planlama, kritik ürün ve proses parametreleri karakteristiklerin değerlendirildiği eğitim programımızda istatistiki değerlendirme, kontrol kartları, proses kabiliyet analizi ve rakamlardan anlam çıkarma kabiliyetleri vurgulanmıştır. Olası hataların ürün ve proses üzerinde yaratabileceği riskler, bu risklerin önceliklendirilmesi konuları FMEA başlığı altında işlenmiştir.

YUKARI