İnteraktif Tedarik Zinciri Yönetimi

“ İtz’ i, tedarik süreci oyununu, doğru oynamalısınız! ”

Artık önemli olan, şirketler arası rekabette değil, şirketlerin içinde bulundukları tedarik süreci arasındaki rekabette başarılı olmaktır. Kendi tedarik süreci en etkin, ekonomik ve verimli bir biçimde tasarlayanlar ve yönetenler pazardan daha fazla oranda pay alacaktır. Unutmayın! Vakit sınırlı. İş hayatınızı birçok yönde geliştirecek olan bu oyunda, sizin için de aynı şey geçerli. Başından sonuna her adımı doğru atmalı, on parmakta on marifet sergilemeli, yaratıcılık ve mantığı bir arada kullanmalısınız. Süreci aksatmamalı ve sonuca ulaşmalısınız.

Eğitimin Amacı:

İtz, maliyetleri düşürmek, müşteri taleplerine daha hızlı cevap verebilmek ve karlılığı artırmanın yanı sıra, tedarik süreci halkaları arasında sinerji yaratarak rekabet üstünlüğü yaratmanın yollarını anlatıyor. İtz, firmalara değer katmaya yönelik interaktif oyunlu bir eğitimdir.

Müşterilerin tedarik süreci yönetimi sisteminden daha büyük pay almak, onları, süreçlerini kendi firmalarına “outsource” etmeye ikna etmek için destekleyici rol oynayan, farkındalık yaratan bir bilinçlendirme yöntemi.

Globalleşen bir dünya, sürekli artan kıran kırana rekabet, bu rekabetin içinde fiyatların daimi olarak düşmesi, buna bağlı olarak maliyetlerin aşağı çekilme zorunluluğu, kalite sorgulaması, istenen zaman ve miktarda teslimat...

İşte İtz, bir tedarik süreci yönetiminin gerçek hayattaki canlandırmasına yönelik, oynarken öğreten, eğitim boyunca kişinin düşünme, planlama, hızlı ve doğru karar verme yetilerini harekete geçiren ve yaparak öğrenmenin sihri ile kalıcılık sağlayan bir oyundur.

Bu eğitime katılanlar eğitim sonunda aşağıda belirtilen bilgi hedeflerine ulaşacaklardır:

  • Tedarik Süreci Yönetiminde yer seçimi kararının sistemin bütününe etkisi,
  • Tedarik Süreci Yönetiminde işbirliği kavramı,
  • Tedarik Süreci Yönetiminde Boğa Kamçısı Etkisi (Bullwhip Effect-Bilginin Bozulması) ve çözüm yolları,
  • Tedarik Süreci Yönetiminde toplam maliyet ve müşteri hizmet düzeyi ilişkisinde optimum düzeyin sağlanması (Cost / Customer Service Trade-Off),
  • Tedarik Süreci Yönetiminde üretim sürecinde uyumlaştırmanın (senkronizasyon) sağlanması,
  • Tedarik Süreci Yönetimi kapsamında başarı hikayelerinin tartışılması ve interaktif oyuna dayalı bir başarı öyküsü kurgusu oluşturulması.

 Yukarıda belirtilen bilgi hedefleri dışında, katılımcılar tedarik süreci yönetimi süresince sipariş verme, sipariş karşılama, stok tutma, üretim miktarı vb. çeşitli kararları interaktif oyunun dinamik ortamında vererek; ekip içerisinde hızlı ve ilk seferde doğru karar alabilme becerilerini de sınama ve geliştirme imkanına sahip olacaklardır. 

Süre:

1 gün teorik eğitim + grup oyunu

Katılımcılar:

Üretim ve tedarik planlama ekibi çalışanları ve yöneticileri,  sevkiyat/ lojistik departmanı çalışan ve yöneticileri.

Eğitim İhtiyaçları:

Eğitimde kullanılacak materyaller tarafımızdan sağlanacaktır.

 

YUKARI